Święto Chrztu Pańskiego

  1. Dzisiaj w naszym kościele, Mszą św. o godz. 11.30, oficjalnie rozpoczynamy Jubileuszowy Rok św. Jakuba Apostoła.  Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. dr Adam Jeszka, który pełni funkcję koordynatora Roku św. Jakuba Apostoła w Archidiecezji Gdańskiej.

  2. Przypominamy, że w ramach Jubileuszowy Roku św. Jakuba Apostoła, nasz kościół jest jednym z trzech kościołów stacyjnych w Archidiecezji Gdańskiej, w których to przez cały rok, można uzyskać odpust zupełny.

  3. W roku litrurgicznym, od jutra czyli od poniedziałku po niedzieli Chrztu Chrystusa rozpoczyna się  okres zwykły. W tym roku, trwa do 16 lutego czyli do wtorku przed Środą Popielcową.

  4. Zapraszamy 16 stycznia br. (w sobotę) o godz. 10.30 do uczestnictwa w nabożeństwie Adoracji przy żłóbku Pana Jezusa.

  5. Informujemy, że także 16 stycznia br. (w sobotę) o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta dla Regionu Gdańskiego Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ).

  6. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, odbędzie się spotkanie FZŚ istniejącego w naszym Kościele. O godz. 17.30 planowane jest nabożeństwo, następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. z błogosławieństwem relikwiami bł. Anieli Salawy patronki FZŚ w Polsce. Serdecznie zapraszamy do udziału.

  7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - we wtorek - wspomnienie św. Bernarda z Corleone, zakonnika naszego współbrata,

   - w sobotę - wspomnienie wspomnienie św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.

  8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2022