Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent"


"... Pan Bóg dał ziemię całemu rodzajowi ludzkiemu, nie należy tego rozumieć w ten sposób, jakoby Pan Bóg chciał, by wszyscy ludzie razem i bez różnicy byli jej właścicielami, ale znaczy to, że nikomu nie wyznaczył części do posiadania, określenie zaś własności poszczególnych jednostek zostawił przemyślności ludzi i urządzeniom narodów.

Zresztą, jakkolwiek podzielona między prywatne osoby ziemia, nie przestaje służyć wspólnemu użytkowi wszystkich, nie ma bowiem takiego człowieka, który by nie żył z płodów roli.

Kto nie posiada własności żadnej, brak ten wyrównuje pracą, tak że słusznie można powiedzieć, iż powszechnym sposobem zdobywania środków do życia i utrzymania jest praca, czy to na własnej rozwijana ziemi, czy w jakimś rzemiośle, które daje zapłatę, pochodzącą ostatecznie z owoców ziemi i zdolną do wymiany na owoce ziemi. I to również dowodzi, że prywatny sposób posiadania odpowiada naturze..."
 
z encykliki Rerum novarum ogłoszonej 15 maja 1891r. przez Papieża Leona XIII
 
 


Kim jesteśmy? Po co się spotykamy?
  
Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”
prowadzone jest w innych miejscach w Polsce przez Księży Sercanów. Nawiązuje do nowatorskiej działalności na tym polu założyciela Zgromadzenia Sługi Bożego Ojca Leona Dehona.

Pierwsze spotkanie Duszpasterstwa, z inicjatywy Pana Marka Świeżego, odbyło się w 12 grudnia 1999 r. w Stadnikach w Małopolsce. Od tamtej pory, w innych częściach kraju, co raz więcej przedsiębiorców zaczęło się organizować i spotykać, po to aby słuchać Słowa Bożego, a nade wszystko doświadczać Bożego działania każdego dnia.


Do tej pory, na terenie czy to Trójmiasta czy to Pomorza, wierzący ludzie biznesu nie mieli możliwości regularnych spotkań, których celem jest stałe uświadamianie, że jedynie Ewangelia niesie wyzwolenie, a Boże przykazania są naprawdę słodkim jarzmem.

Kiedy i gdzie się spotykamy?
Spotykamy się w każdy pierwszy wtorek danego miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 18.00, a następnie o godzinie 19-tej mamy swoje spotkanie w salce Domu Zakonnego Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku (wejście od furty przy ul. Wałowej 28).

Spotkania Duszpasterstwa oparte są na programie rozwoju duchowego "BOGActwo przedsiębiorcy".
Naszym duszpasterzem jest br. Zdzisław Duma.

Czekamy na Was i zapraszamy!
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i pracowników wraz ze swoimi bliskimi, którzy chcą rozwijać się w wierze by być bliżej Pana Boga!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, po prostu zadzwoń do Krzysztofa Ciuły
tel. + 48 608 369 000 albo napisz na adres: pomorskitalent@gmail.com

 

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2022