V Niedziela Wielkiego Postu

  1. W piątki Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 18.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

   Ofiary składane na tacę w czasie Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorąco zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

  2. Pragniemy poinformować, że rozpoczął remont generalny naszego Domu Zakonnego. W zakres remontu wchodzi wymiana dachów, naprawa stropów, termomodernizacja, wymiana kanalizacji i elektryki.

   Remont jest głównie możliwy ze względu na finansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku w ramach programu termomodernizacji.

   Zwracamy się do wszystkich wiernych z prośbą o wparcie finansowe w zakresie pokrycia wymaganego wkładu własnego remontu naszego Domu Zakonnego w ramach omawianego programu.

  3. W najbliższy wtorek (23 marca br.), przypada comiesięczne spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Ojcem Pio, prosząc o uzdrowienie duchowe.

   - o godz. 17.00 – nabożeństwo ze świętym Stygmatykiem wraz z odczytaniem intencji,

   - o godz. 18.00 - Msza Święta wraz z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio.

  4. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się w Niedzielę Palmową i będą trwały do Wielkiej Środy. Wygłosi je O. Arnold Ireneusza Liebiga, franciszkanin.

  5. W najbliższy czwartek (25 marca br. ) o  godz. 11.00 w Dniu Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w 29. rocznica ustanowienia Archidiecezji i Metropolii Gdańskiej, nastąpi kanoniczne objęcia Archidiecezji Gdańskiej przez Arcybiskupa Tadeusza Wojdę SAC Metropolitę Gdańskiego.

  6. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) istniejącego w naszym Kościele.

   - o godz. 17.30 - planowane jest nabożeństwo,

   - o godz. 18.00 - Msza Święta z błogosławieństwem relikwiami bł. Anieli Salawy patronki FZŚ w Polsce.

   Serdecznie zapraszamy do udziału.

  7. Chętnych do udziału w Kręgu Biblijnym on-line prosimy o bezpośredni kontakt z br. Edwardem.

  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: - w czwartek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

  9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021