XXIV. Niedziela Zwykła

  1. W niedzielę 23. września w liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio zorganizowane zostanie czuwanie „Z MARYJĄ I O.PIO - CZYŚCIMY CZYŚCIEC”. Pragniemy zachęcić Wspólnoty duszpasterskie i wszystkich wiernych do włączenia się w modlitwę za dusze czyśćcowe, w dniu 22 września od godz. 21.37 do 23 września do godz. 21.37 jako szczególny czas wypraszania miłosierdzia Bożego dla Dusz w Czyśćcu cierpiących. Główne czuwanie odbędzie się na Jasnej Górze i będzie transmitowane przez radio i Internet, ale zapraszamy również do modlitwy w rodzinach. W naszym Kościele modlić się będziemy za dusze czyścowe po każdej niedzielnej Mszy św.

  2. Zapraszamy na uroczystość 25-lecia kapłaństwa br. Edwarda Kryger, która odbędzie się 23 września w naszym Kościele i Domu Zakonnym w Gdańsku.

   Program uroczystości:
   11.30 - Uroczysta Msza św. Jubileuszowa
   13.00 – Agapa
   15.00 - Nabożeństwo przez stawiennictwo św. Ojca Pio.
   Serdecznie zapraszamy.

  3. Zapraszamy do lektury najnowszego „Głosu Ojca Pio”! Jest to numer jubileuszowy z okazji setnej rocznicy stygmatyzacji św. Ojca Pio oraz pięćdziesiątej rocznicy jego przejścia do nieba. Interesujące rozmowy ze świadkami życia Świętego Stygmatyka, relacja z jego ostatnich dni i godzin, a także próba ukazania prawdziwego oblicza Ojca Pio nakreślona przez kaznodzieję papieskiego – br. Raniero Cantalamessę, oraz świadków życia św. Pio braci Marciano Morra i Luciano Lotti. Wszystko to w najnowszym numerze „Głosu Ojca Pio”. Życzymy owocnej, duchowej lektury!

  4. W dniach 28-29 września 2018r. w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się II Kongres ku czci św. Ojca Pio w związku z obchodzonym Rokiem Jubileuszowym 100 rocznicy otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio i 50 rocznicy jego śmierci. Również w tych dniach 28 i 29 września w naszym Kościele św. Jakuba w Gdańsku będą obecne relikwie św. Ojca Pio, Rękawica prawej ręki przesiąknięta Jego krwią i bandaż osłaniający ranę serca.

  5. W dniach 28 – 30 września w Kościele św. Józefa w Gdańsku odbędzie się peregrynacja relikwii drzewa Krzyża świętego. Szczegóły na plakacie w gablotach.

  6. Z racji roku Jubileuszowego świętego Ojca Pio organizujemy Pielgrzymkę do San Giovani Rotondo do grobu św. Stygmatyka. Jest to Pielgrzymka samolotowa. Odbędzie się w dniach 8 – 15 października 2018 roku. Zapraszamy do udziału. Koszt pielgrzymki to 610 Euro + koszt biletu lotniczego. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

  7. Pragniemy zaprosić do uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej z obrzędami konsekracji Kościoła, w sobotę, 22 września br. o godz. 10.00 w Kościele pw. św. Ojca Pio w Gdańsku Ujeścisku. Liturgii przewodniczyć będzie i aktu konsekracji dokona Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź. Eucharystia transmitowana będzie przez Telewizję Trwam.

  8. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

   - w poniedziałek - Święto Stygmatów św. Ojca Franciszka,

   - we wtorek - Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży,

   - w środę - Wspomnienie św. Franciszka Marii z Camporosso, kapucyna,

   - w czwartek - Wspomnienie męczenników Andrzeja Kim Taegon, i towarzyszy,

   - w piątek - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

  9. Spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele:

   - w czwartek – Kręg Biblijny,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - spotkania formacyjnego Rycerzy św. Jakuba w sobotę nie będzie - spotykamy się na niedzielnych uroczystościach.

  10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2019