XXV. Niedziela Zwykła

  1. Dziś 23. września obchodzimy 50. rocznicę narodzin dla nieba św. Ojca Pio. W związku z tym podejmujemy akcję duszpasterską „Z MARYJĄ I O.PIO - CZYŚCIMY CZYŚCIEC”, pragniemy zachęcić Wspólnoty duszpasterskie i wszystkich wiernych do włączenia się w modlitwę za dusze czyśćcowe, akcja trwa od 22 od godz. 21.37 do 23 września do godz. 21.37 jako szczególny czas wypraszania miłosierdzia Bożego dla Dusz w Czyśćcu w czyśćcu cierpiących. W naszym Kościele modlimy się za dusze czyścowe po każdej Mszy św. zachęcamy również do wspólnej modlitwy w naszych rodzinach.

  2. Zapraszamy na uroczystość 25-lecia kapłaństwa br. Edwarda Kryger, która odbędzie się 23 września w naszym Kościele i Domu Zakonnym w Gdańsku.

   Program uroczystości:
   11.30 - Uroczysta Msza św. Jubileuszowa,
   13.00 – Agapa,
   15.00 - Nabożeństwo przez stawiennictwo św. Ojca Pio. Serdecznie zapraszamy.

  3. W środę – 25 września rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu.

  4. Zapraszamy do lektury najnowszego „Głosu Ojca Pio”! Jest to numer jubileuszowy z okazji setnej rocznicy stygmatyzacji św. Ojca Pio oraz pięćdziesiątej rocznicy jego przejścia do nieba. Interesujące rozmowy ze świadkami życia Świętego Stygmatyka, relacja z jego ostatnich dni i godzin, a także próba ukazania prawdziwego oblicza Ojca Pio nakreślona przez kaznodzieję papieskiego – br. Raniero Cantalamessę, oraz świadków życia św. Pio braci Marciano Morra i Luciano Lotti. Wszystko to w najnowszym numerze „Głosu Ojca Pio”. Życzymy owocnej, duchowej lektury!

  5. W dniach 28-29 września 2018r. w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się II Kongres ku czci św. Ojca Pio w związku z obchodzonym Rokiem Jubileuszowym 100 rocznicy otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio i 50 rocznicy jego śmierci. Również w tych dniach 28 i 29 września w naszym kościele św. Jakuba w Gdańsku będą obecne relikwie św. Ojca Pio, Rękawica prawej ręki przesiąknięta Jego krwią i bandaż osłaniający ranę serca.

  6. W dniach 28 – 30 września w Kościele św. Józefa w Gdańsku odbędzie się peregrynacja relikwii drzewa Krzyża świętego. Szczegóły na plakacie w gablotach.

  7. Z racji roku Jubileuszowego świętego Ojca Pio organizujemy Pielgrzymkę do San Giovani Rotondo do grobu św. Stygmatyka. Jest to Pielgrzymka samolotowa. Odbędzie się w dniach 8 – 15 października 2018 roku. Są jeszcze wolne miejsca zapraszamy do udziału. Koszt pielgrzymki to 610 Euro + koszt biletu lotniczego. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

  8. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

   - we wtorek - Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera,

   - w piątek - Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera,

   - w sobotę - Wspomnienie św. Wacława, męczennika.

  9. Spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele:

   - w czwartek – Kręg Biblijny,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - spotkania formacyjnego Rycerzy św. Jakuba w sobotę nie będzie - Rycerze włączają się w czuwanie przy Relikwiach św. Ojca Pio.

  10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2019