I. Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Adwent nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem: „W mocy Ducha Bożego”. Roraty w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 7.00.

  2. Rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można nabyć świece w zakrystii lub na furcie klasztornej, cena małej świecy 6 zł, a dużej 16. Świeca to szczególna cegiełka wsparcia jakie Caritas niesie dzieciom w różnej formie przez cały rok. Nie jest więc to tylko zwykła świeca, jej płomień na wigilijnym stole to symbol potrzebującego dziecka.

  3. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. W przyszłą niedzielę wrzucając ofiarę do puszki będziemy wspierać braci Kapucynów pracujących na Ukrainie.

  4. Zapraszamy serdecznie na koncert kolęd organizowany przez Telewizję Polską pod patronatem Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Nagranie koncertu odbędzie się we wtorek, 4 grudnia br. o godz. 19.00 w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku. Najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewają znani artyści: Eleni, Margaret, Halina Mlynkova, Natalia Szroeder, Alicja Węgorzewska, Rafał Brzozowski, Maciej Miecznikowski, Sławek Uniatowski oraz zespoły Golec Orkiestra i Pectus. Na czas trwania koncertu zostanie też przed Archikatedrą ustawiony telebim. Koncert zostanie wyemitowany w Wigilię Bożego Narodzenia w programie 1 Telewizji Polskiej (ok. godz. 20.00).

  5. Z tyłu Kościoła można nabyć kalendarze rok z Ojcem Pio na 2019 rok. Rozprowadzane są również wieńce Adwentowe zrobione przez naszych ministrantów i ich rodziców.

  6. W zakrystii i na furcie możemy zaopatrzyć się w opłatki Wigilijne.

  7. Spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele:

   - w czwartek – Kręg Biblijny o godz. 19.00 w Sali Domu Zakonnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym.

  8. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

   - w poniedziałek - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,

   - we wtorek - Wspomnienie św Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki Górników,

   - w piątek - Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

   - w sobotę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego.

  9. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej Świątyni życzymy Bożej łaski i błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2019