XXXI. Niedziela Zwykła

  1. Przeżywamy miesiąc Listopad, Różaniec wspominkowy za zmarłych odprawiamy w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku za ławkami, prosimy zabrać je i po wpisaniu na nie imion Waszych zmarłych składać w zakrystii.

  2. Najnowszy numer naszego kapucyńskiego dwumiesięcznika „Głos Ojca Pio” jest już w sprzedaży. Tym razem poświęcony jest on zagadnieniu czasu w życiu człowieka. W numerze znaleźć można m.in. bardzo interesujący rozważania o tym, kiedy Bóg stworzył czas? W jaki sposób Bóg istnieje poza czasem? Ile prawdy jest w często słyszanym stwierdzeniu: „nie mam czasu”? Gorąco zachęcamy do lektury!

  3. Przypominamy również o możliwości zyskania Odpustu Zupełnego w intencji zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. Warunek to trzeba być w łasce uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechów nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji zmarłego.

  4. Zapraszamy kapłanów i wiernych na doroczną Mszę Świętą za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Gdańskiej i Diecezji Pelplińskiej, która obędzie się w środę, 7 listopada br. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Po Mszy Świętej nastąpi modlitwa za zmarłych przy Krypcie Zmarłych Biskupów Gdańskich.

  5. W sobotę 10.11.201, godz. 19:00 w naszym Kościele odbędzie się Koncert zatytułowany : MIĘDZY NAMI – ROCK – Jest to koncert zaduszkowy. W tym roku wspominać będziemy zmarłych twórców Roca. Serdecznie zapraszamy na koncert wstęp wolny.

  6. Spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele:

   - w czwartek – Kręg Biblijny o godz. 19.00 w Sali Domu Zakonnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - w sobotę – spotkanie Rycerzy świętego Jakuba o godz. 9.00.

  7. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

   - w piątek - Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej – Matki wszystkich kościołów.

  8. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej Świątyni życzymy Bożej łaski i błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2019