II. Niedziela Adwentu

  1. Przeżywamy Adwent. Roraty w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 7.00.

  2. Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można nabyć świece w zakrystii lub na furcie klasztornej cena małej świecy 6 zł a dużej 16. Świeca to szczególna cegiełka wsparcia jakie Caritas niesie dzieciom w różnej formie przez cały rok. Nie jest więc to tylko zwykła świeca, jej płomień na wigilijnym stole to symbol potrzebującego dziecka.

  3. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która dziś przeprowadzana jest przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. wrzucając ofiarę do puszki wspieramy Braci Kapucynów pracujących na Ukrainie.

  4. Wszyscy z pewnością wiemy o dramatycznej sytuacji w jakiej znalazła się Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku, której grozić katastrofa budowlana. Ta wielowiekowa świątynia - świadek wielu niezwykłych wydarzeń z życia Kościoła na Pomorzu, która jako jedna z nielicznych przetrwała gehennę II wojny światowej, dzisiaj potrzebuje naszego wsparcia. W duchu chrześcijańskiej solidarności, z postanowienia Metropolity Gdańskiego Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, w przyszłą niedzielę 16 grudnia będziemy mogli naszą materialną pomocą składaną do puszek wesprzeć prace podjęte dla uchronienia i zabezpieczenia tej zabytkowej świątyni. Niech ta braterska pomoc udzielona jednej z naszych archidiecezjalnych wspólnot parafialnych wpisze się w adwentowe dzieło niesienia pomocy potrzebującym.

  5. Zbliża się 48. rocznica Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu oraz 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Od lat wspominamy te bolesne wydarzenia zgromadzeni na adwentowej modlitwie. Zapraszamy na tegoroczne uroczystości, które odbędą się wpierw w Gdańsku w Bazylice św. Brygidy w niedzielę, 16 grudnia br., o godz. 12.30. Mszy Świętej przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański, który dokona też poświęcenia pszenicznych łanów zbóż – symboli Eucharystii – w Bursztynowym Ołtarzu Ojczyzny. Po liturgii nastąpi przejście pod Pomnik Poległych Stoczniowców, okolicznościowa modlitwa i złożenie kwiatów.

  6. W zakrystii i na furcie możemy zaopatrzyć się w opłatki Wigilijne.

  7. Spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele:

   - w czwartek – Kręg Biblijny o godz. 19.00 w Sali Domu Zakonnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - w sobotę – spotkanie Rycerzy świętego Jakuba o godz. 9.00, obecność obowiązkowa.

  8. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

   - w czwartek - Wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

   - w piątek - Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

  9. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej Świątyni życzymy Bożej łaski i błogosławieństwa.


powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2019