III. Niedziela Adwentu

  1. Trzecia Niedziela Adwentu nazywana jest Gaudete czyli niedziela radości, stąd szaty liturgiczne koloru różowego mówiące o rychłym nadejściu Zbawiciela. Roraty w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 7.00.

  2. Zapraszamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można nabyć świece w zakrystii lub na furcie klasztornej cena małej świecy 6 zł, a dużej 16. Świeca to szczególna cegiełka wsparcia jakie Caritas niesie dzieciom w różnej formie przez cały rok. Nie jest więc to tylko zwykła świeca, jej płomień na wigilijnym stole to symbol potrzebującego dziecka.

  3. Wszyscy z pewnością wiemy o dramatycznej sytuacji w jakiej znalazła się Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku, której grozić katastrofa budowlana. Ta wielowiekowa świątynia - świadek wielu niezwykłych wydarzeń z życia Kościoła na Pomorzu, która jako jedna z nielicznych przetrwała gehennę II wojny światowej, dzisiaj potrzebuje naszego wsparcia. W duchu chrześcijańskiej solidarności, z postanowienia Metropolity Gdańskiego Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, dzisiaj możemy naszą materialną pomocą składaną do puszek wesprzeć prace podjęte dla uchronienia i zabezpieczenia tej zabytkowej świątyni. Niech ta braterska pomoc udzielona jednej z naszych archidiecezjalnych wspólnot parafialnych wpisze się w adwentowe dzieło niesienia pomocy potrzebującym.

  4. W zakrystii i na furcie możemy zaopatrzyć się w opłatki Wigilijne.

  5. W niedzielę 23 grudnia 2018 r. wypada co miesięczne spotkanie modlitewne przez wstawiennictwo św. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Ojcem Pio prosząc o uzdrowienie duchowe. O godz. 17.00 nabożeństwo, a o godz. 18.00 Msza święta, po Mszy św. zapraszamy na katechezę do Sali w Domu Zakonnym.

  6. Spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele:

   - w czwartek – Kręg Biblijny o godz. 19.00 w Sali Domu Zakonnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - w sobotę – spotkanie Rycerzy świętego Jakuba o godz. 9.00, obecność obowiązkowa.

  7. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej Świątyni życzymy Bożej łaski i błogosławieństwa.


powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2019