Niedziela Świętej Rodziny

  1. Dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

  2. Jutro ostatni dzień roku 2018; o godz. 17.30 Nabożeństwo w czasie którego dziękować będziemy Bogu Najwyższemu za wszelkie dobro otrzymane od Niego w mijającym roku. O 18.00 Msza św. w intencji Dobrodziejów naszego Kościoła i Klasztoru.

  3. We wtorek Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Od 1967 roku jest to również Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym.

  4. Od 2. stycznia rozpoczyna się w naszej parafii św. Brygidy kolęda - wizyta duszpasterska. Szczegółowy plan Kolędy znajduje się w gablocie w przedsionku naszego Kościoła i na stronie internetowej parafii. W dni powszednie kolęda rozpoczynać się będzie o godz. 16.00, w soboty i niedziele o godz. 15.00.

  5. W następną niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego potocznie nazywana Uroczystością Trzech Króli. Kadzidło i kredę święcić będziemy po każdej Mszy św. W naszym Kościele będzie można zaopatrzyć się w kadzidło i kredę przygotowaną przez bezdomnych będących pod opieką Dzieła pomocy św. Ojca Pio w Krakowie. Ofiary składane przy okazji brania kadzidła i kredy są przeznaczone na wsparcie Dzieła Pomocy św. O. Pio.

  6. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem modlitwy i wsparcia dla polskich misjonarzy. Będziemy mogli wesprzeć dzieła misyjne wrzucając nasze ofiary do puszki. Nasze ofiary wesprą naszych kapucyńskich misjonarzy pracujących w Republice Centralnej Afryki i Czadzie.

  7. W niedzielę 6. stycznia o godz. 12.00 spod Bazyliki Mariackiej rozpocznie się wymarsz IX-go Gdańskiego Orszaku Trzech Króli – do udziału w barwnym przemarszu serdecznie wszystkich zapraszamy.

  8. Spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele:

   - w czwartek – Kręg Biblijny o godz. 19.00 w Sali Domu Zakonnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym.

  9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

   - w czwartek - Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,

   - w piątek - Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus,

   - w niedzielę - Uroczystość Objawienia Pańskiego.

  10. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej Świątyni życzymy Bożej łaski i błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2019