III. Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszo piątkowej i komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa, a w pierwszą sobotę zachęcamy do wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi.

  2. W sobotę o godzinie 8.00 Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca, po Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy również osoby chętne do włączenia się w modlitwę różańcową w ramach Róż Różańcowych istniejących przy naszym Kościele św. Jakuba.

  3. W sobotę 2. lutego w liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego na każdej Mszy świętej błogosławić będziemy świece – gromnice.

  4. Święto Ofiarowania Pańskiego to Dzień Życia Konsekrowanego. W tym roku obchodzimy go już po raz XXIII. Jest to dzień modlitwy za osoby które oddały swoje życie Bogu poprzez złożenie ślubów Zakonnych. Dzień ten został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1997 roku. Prosimy o modlitwę w intencji osób konsekrowanych i o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa.

  5. Jutro, w poniedziałek są imieniny naszego Ministra Prowincjalnego Tomasza Żaka i jego zastępcy Tomasza Protasiewicza polecamy Ich Waszym modlitwom.

  6. Spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele:

   - w czwartek – Kręg Biblijny o godz. 19.00 w Sali Domu Zakonnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - w sobotę – spotkanie Rycerzy świętego Jakuba - ministrantów o godz. 9.00.

  7. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

   - w poniedziałek - Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,

   - w środę - Wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy,

   - w czwartek - Wspomnienie św. Jana Bosko, założyciela Salezjanów,

   - w sobotę - Święto Ofiarowania Pańskiego potocznie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.

  8. Wszystkim solenizantom tego tygodnia naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej świątyni życzymy Bożej łaski i błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2019