Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Dziś niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Chociaż nie jest on świętem obowiązkowym, to jednak w Polsce ma uroczysty charakter. Msze Święte w naszym Kościele odbywają się tak jak w każdą niedzielę.

  2. Składamy serdecznie podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się podczas Triduum Paschalnego przez służbę przy ołtarzu, śpiew, modlitwę i dyspozycyjność w tym szczególnym czasie. Bóg zapłać.

  3. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 75. Tydzień Miłosierdzia. Zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego w II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia br., zbierane będą we wszystkich parafiach oraz kościołach rektorskich ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących.

  4. W II Niedzielę Wielkanocną, w Święto Miłosierdzia Bożego zapraszamy do wspólnej modlitwy w godzinie miłosierdzia 15.00.

  5. We wtorek 23. kwietnia wypada co miesięczne spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. Pio zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Ojcem Pio prosząc o uzdrowienie duchowe. O godz. 17.00 – Nabożeństwo ze Św. Stygmatykiem wraz z odczytaniem intencji. O godz. 18.00 - Msza Święta wraz z Błogosławieństwem Relikwiami Św. Ojca Pio.

  6. Wszystkim naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej świątyni na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

  7. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym kościele i klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w czwartek – zapraszam na Krąg Biblijny – rozważanie Słowa Bożego – po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 w salce Domu Zakonnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - w czwartek - spotkanie Caminowiczów: o godz. 18:00 Msza św., a po niej spotkanie w Sali Domu Zakonnego,

   - w sobotę - zbiórka dla Rycerzy św. Jakuba – Ministrantów o godzinie 9.00.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2019