Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Dziś obchodzimy największa uroczystość w roku kościelnym, Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, która rozpoczyna w liturgii okres wielkanocny.

   Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Chociaż nie jest on świętem obowiązkowym, to jednak w Polsce ma uroczysty charakter. Msze Święte w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę.

   Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

  2. Zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego w II Niedzielę Wielkanocną wana także niedzielą Miłosierdzia Bożego, zbierane będą we wszystkich parafiach oraz kościołach rektorskich ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej, celem wsparcia działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących.

  3. W Święto Miłosierdzia Bożego zapraszamy do wspólnej modlitwy w godzinie miłosierdzia o godzinie 15.00

  4. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) istniejącego w naszym Kościele.

   - o godz. 17.30 - planowane jest nabożeństwo,

   - o godz. 18.00 - Msza Święta z błogosławieństwem relikwiami bł. Anieli Salawy patronki FZŚ w Polsce.

   Serdecznie zapraszamy do udziału.

  5. Chętnych do udziału w Kręgu Biblijnym on-line prosimy o bezpośredni kontakt z br. Edwardem.

  6. Wszystkim naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej świątyni na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa.

   Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021