VII. Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  2. W miesiącu czerwcu Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30.

  3. Rozpoczęliśmy remont organów w naszym Kościele. Przewidywany koszt naprawy pierwszego etapu remontu wyniesie około 12 tysięcy złotych. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie przez Was tego dzieła. Składka z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na remont organów.

  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W przeddzień uroczystości przeżywać będziemy czuwanie modlitewne. Nasz Kościół jest jednym z kościołów stacyjnych w których odbywają się czuwania modlitewne. W sobotę 8. czerwca o godzinie 20.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed zesłaniem Ducha Świętego i trwać będzie do godz. 23.00. Następnie nastąpi przejście do Kościoła Mariackiego, gdzie zejdą się wierni z wszystkich kościołów stacyjnych i o północy zostanie odprawiona uroczysta Msza święta. Zapraszamy do Wspólnej modlitwy, której przewodzić będą Grupy Modlitwy Ojca Pio i Franciszkański Zakon Świeckich.

  5. W dniach od 23.11 do 30.11.2019 roku organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej – wylot z Gdańska i powrót koszt 3600 zł. Program w gablocie. Kontakt w sprawie pielgrzymki z Br. Zdzisławem Dumą.

  6. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele i Klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00 w Sali Domu Zakonnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - w sobotę spotkanie Rycerzy św. Jakuba o godz. 9.00,

   - każdego 23. dnia miesiąca gromadzimy się na wspólną modlitwę z Św. Ojcem Pio.

  7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

   - w środę - Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

   - w piątek - Wspomnienie bł. męczenników Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, franciszkanów,

   - w sobotę - Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

  8. Wszystkim naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej świątyni życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem umocniło was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2019