Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

  2. W miesiącu czerwcu Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30.

  3. Trwa remont organów w naszym Kościele. W minioną niedzielę zebraliśmy 2 439,37 złotych. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona również na remont organów. Pierwszy etap według kosztorysu zamknie się w sumie 9 932,25 zł.

  4. Zapraszamy serdecznie na X jubileuszowy Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się dziś (w niedzielę, 9 czerwca br.) o godz. 15.00 przed Kaplicą Królewską przy Bazylice Mariackiej w Gdańsku. To wydarzenie jest okazją, aby wyrazić przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Punktem wieńczącym marsz będzie koncert dwóch znanych zespołów: Trzeciej Godziny Dnia (TGD) i Armii Dzieci. Na terenie koncertu przygotowany też zostanie festyn dla najmłodszych.

  5. W piątek, 14 czerwca br. przypada 49. rocznicy święceń kapłańskich Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. W tym dniu prosimy o modlitwę w intencji Pasterza naszej Archidiecezji.

  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rycerzy św. Jakuba i ich rodziców związane z wyjazdem na wakacyjny wypoczynek.

  7. W ostatnią niedzielę podczas pożaru spłonęła część dachu Kościoła św. Piotra i Pawła w Gdańsku. Tę świątynię od ponad 20 lat skrzętnie odbudowywała wraz ze swoim proboszczem ks. Cezarym Annusewiczem. W duchu solidarności w Dekanacie Gdańsk Śródmieście, w niedzielę, 16 czerwca wspierać będziemy parafię św. Piotra i Pawła przez dar złożony do Puszki przy wyjściu z Kościoła, przychodząc w ten sposób z pomocą.

  8. W dniach 23.11 do 30.11 2019 roku organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej – wylot z Gdańska i powrót koszt 3 600 zł. Program w gablocie. Kontakt w sprawie pielgrzymki z Br. Zdzisławem Dumą.

  9. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele i Klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00 w Sali Domu Zakonnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - każdego 23. dnia miesiąca gromadzimy się na wspólną modlitwę z Św. Ojcem Pio.

  10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - Święto NMP, Matki Kościoła,

   - we wtorek - Wspomnienie św. Barnaby, apostoła,

   - w środę - Wspomnienie 108 św. Męczenników II Wojny Światowej,

   - w czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

   - w piątek - Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

  11. Wszystkim naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej świątyni życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem umocniło was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2019