XXIII. Niedziela Zwykła

  1. W sobotę, 14. września o godz. 11.30, w naszym Kościele zostanie odprawiona Msza św. Requiem w intencji śp. Macieja Kazińskiego, w pierwszą rocznicę śmierci muzyka i twórcy kultury. W trakcie Mszy św. zabrzmi śpiew gregoriański w rycie franciszkańskim.

  2. 14. września, w sobotę, na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”. Spotkanie będzie miało zarówno wymiar osobisty, jak i narodowy. Podczas modlitwy „Polska pod krzyżem” uczestnicy spotkania będą prosić o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów i dla naszej Ojczyzny. Dla lepszego duchowego przygotowania się do spotkania pod krzyżem, organizatorzy proszą o modlitwę za Kościół i Polskę, proszą także o ofiary postu i cierpienia. Zapraszamy wszystkich Polaków, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14. września stanęli pod Krzyżem i podjęli ważną decyzję w sprawie swojego życia. W naszym kościele św. Jakuba Apostoła w Gdańsku zbierzemy się w sobotę, 14 września, o godz. 18.00. Czuwanie rozpoczniemy Mszą św., a po niej wspólna adoracja Krzyża. Pod krzyż zapraszamy wszystkich: którzy są w smutku, lęku, chorobie, którzy są słabi i w potrzebie, którzy się źle mają. Zapraszamy wszystkich, żeby na nowo odzyskać wiarę. Jeśli podejmiesz decyzję, Bóg da łaskę wiary.

  3. W niedzielę, 15. września, na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować Bogu wraz ze św. Franciszkiem z Asyżu za 70 lat istnienia przy naszym Domu Zakonnym w Gdańsku wspólnoty FZŚ. Po Mszy św. zapraszamy do wspólnego biesiadowania na kapucyński ogród.

  4. W dniach 23.11 do 30.11 2019 roku organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej – wylot z Gdańska i powrót koszt 3600 zł. Program w gablocie. Kontakt w sprawie pielgrzymki z Br. Zdzisławem Dumą.

  5. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele i Klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - każdego 23. dnia miesiąca gromadzimy się na wspólną modlitwę z Św. Ojcem Pio,

   - w sobotę zapraszamy na godz. 9.00 Rycerzy św. Jakuba – Ministrantów. Obecność obowiązkowa.

  6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce,

   - w czwartek - Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,

   - w piątek - Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

   - w sobotę - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

  7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020