XXX. Niedziela Zwykła

  1. Październik to miesiąc Różańcowy. W naszym Kościele Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej.

  2. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Różaniec wypominkowy za zmarłych odprawiać będziemy w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku za ławkami, prosimy je zabrać i po wpisaniu na nie imion Waszych zmarłych składać w zakrystii.

  3. W piątek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym Kościele Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym: 8.00, 10.00, 11.30, 19.00. W sobotę, 2 listopada Dzień Zaduszny modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Zachęcamy do Modlitwy za zmarłych. W tym dniu w naszym Kościele wszystkie Msze św. odprawiane będą w intencji zmarłych, których imiona złożycie na kartkach wspominkowych. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego w intencji zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. Warunek: trzeba być w łasce uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechów, nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji zmarłego.

  4. Od 1 listopada w polskich kinach będzie można oglądać bardzo głośny film pt. „Nieplanowane”. W krajach, gdzie odbyły się już jego premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze. Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz „Nieplanowane” – tak o tym filmie powiedział jeden z amerykańskich biskupów. Ten film powinien każdy zobaczyć

  5. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele i Klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - każdego 23. dnia miesiąca gromadzimy się na wspólną modlitwę z Św. Ojcem Pio,

   - spotkanie ministrantów odbywa się przy naszym Kościele św. Jakuba w każdą sobotę miesiąca. Rozpoczyna się uczestnictwem we Mszy św. o godzinie 8.00 a po niej spotkaniem na salce. Zapraszamy nie tylko ministrantów, ale również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do nas i zostać ministrantami w naszym Kościele.

  6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - Święto św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza,

   - w piątek - Uroczystość Wszystkich Świętych,

   - w sobotę - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

  7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020