XVI Niedziela Zwykła

  1. W czwartek 23 lipca br., wypada comiesięczne spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Ojcem Pio, prosząc o uzdrowienie duchowe. O godz. 17.00 – nabożeństwo ze świętym Stygmatykiem wraz z odczytaniem intencji. O godz. 18.00 - Msza Święta wraz z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio.

  2. W czwartek także przypada święto św. Brygidy. Wraz z Czcigodnym ks. Ludwikiem Kowalskim, proboszczem naszej parafii, serdecznie zapraszamy do udziału w sumie odpustowej o godz. 18.30.

  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy w naszym kościele uroczystość odpustową. Na sumę odpustową ku czci patrona naszej świątyni św. Jakuba Apostoła, zapraszamy 25 lipca br. w patronalne święto na godzinę 18.00.  Głównym celebransem będzie o. Andrzej Kryger CSsR, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni, który także wygłosi Słowo Boże. Serdecznie prosimy zaproście Wasze rodziny, przyjaciół i znajomych do wspólnego świętowania.

  4. Przypominamy o zaproszeniu Ojców Oblatów do udziału dzisiaj o godz. 13.00 w sumie odpustowej ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w kościole pw. św. Józefa w Gdańsku.

  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:


   - w poniedziałek- wspomnienie bł. Czesława, prezbitera,

   - we wtorek- święto św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła,

   - w środę - święto św. Marii Magdaleny,

   - w czwartek- święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy,

   - w piątek - wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

   - w sobotę - święto św. Jakuba , Apostoła.

  6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020