XVII Niedziela Zwykła

  1. Zbliża się sierpień, który w tym roku pragniemy przeżywać w duchu wdzięczności Panu Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę.

   Dobrowolna abstynencja od alkoholu, podejmowana w sierpniu przez dorosłych, to wymowne świadectwo troski o trzeźwość polskiego narodu. Z pewnością pomoże ono wielu osobom uwikłanym w pijaństwo i alkoholizm wrócić na drogę wolności. Dar ten stanowi także cenny przykład dawany dzieciom, pokazujący im, że można cieszyć się życiem bez substancji, które oszukują i zabijają na raty.

   Prośmy Maryję, Królową Polski, aby wspierała nas w naszych szlachetnych postanowieniach dobrowolnej abstynencji, podejmowanej z miłości do bliźnich i do naszej Ojczyzny. Zachęcamy do szczególnej modlitwy od dar trzeźwości.

  2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca o godz. 08.00, po Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:


   - w środę - wspomnienie św. Marty,

   - w piątek - wspomnienie św. Ignacego Loyoli,

   - w sobotę - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

  4. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020