XX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj gościmy naszego br. Pawła Lasockiego OFMCap, który pracuje w Kamieńsku na Ukrainie. Wygłosił do nas słowo Boże, a po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć naszych Braci pracujących na Ukrainie naszymi ofiarami.

  2. W związku z przejściem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia na emeryturę, Ojciec Święty Franciszek mianował od 13 sierpnia 2020 r. Księdza Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego Administratorem Apostolskim Archidiecezji Gdańskiej.

   Ksiądz Biskup będzie kierował naszą Archidiecezją do czasu ustanowienia przez Stolicę Apostolską nowego Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego.

  3. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium.

  4. W przyszłą niedzielę 23 sierpnia br., wypada comiesięczne spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Ojcem Pio, prosząc o uzdrowienie duchowe. O godz. 17.00 – nabożeństwo ze świętym Stygmatykiem wraz z odczytaniem intencji. O godz. 18.00 - Msza Święta wraz z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio.

  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:


   - w poniedziałek - wspomnienie św. Jacka,

   - we wtorek - wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy,

   - w czwartek - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

   - w piątek - wspomnienie św. Piusa X, papieża,

   - w sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

  6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020