XXIV Niedziela Zwykła

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie Tydzień Wychowania, któremu tym razem towarzyszy hasło „Budujmy więzi”.

  2. Wieczór Modlitwy Młodych pt. „Miłosierdzie Boże” odbędzie się 18 września br., w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Zator-Przytockiego 3.

  3. W sobotę 19 września o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w 75 rocznicę spalenia gdańszczan w kościele pw. św. Józefa. Mszy św. przewodniczył będzie JE ks. Bp Wiesław Szlachetka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  4. Informujemy, że parafia pw. św. Krzysztofa w Gdańsku w dniach od 22-29 października br. organizuje 8 - dniową pielgrzymkę autokarową do Medjugorje. Koszt 570 zł i 230 euro od osoby. Na miejscu spotkanie ze Wspólnotą franciszkańską i JE ks. ABP Henrykiem Hoserem. Informacje i zapisy u br. Zdzisława Góreckiego. Dodatkowe informacje zawarte są w gablocie, w przedsionku naszego Kościoła.

  5. W środę i czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w salce naszego Domu Zakonnego Krąg Biblijny. Serdecznie zapraszamy do udziału.

  6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

   - we wtorek- wspomnienie NMP Bolesnej,

   - w środę- wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,

   - w czwartek - Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu,

   - w piątek - Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży,

   - w sobotę - wspomnienie św. Franciszka Marii z Camparosso, zakonnika.

  7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020