XXVII Niedziela Zwykła

  1. Za tydzień będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski. Dlatego będziemy mogli wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany od 21 lat przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.

  2. W poniedziałek 4 października przeżywamy Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, założyciela trzech Zakonów. W tym dniu zapraszamy naszych przyjaciół i Sympatyków do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za dar Biedaczyny z Asyżu. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godz. 18.00. Natomiast 3 października wieczorem tego dnia Asyżanin odszedł do Pana. Od wieków na pamiątkę śmierci św. Franciszka obchodzone jest specjalne nabożeństwo Transitus, na które zapraszamy dziś o godz. 20.00

  3. W październiku odprawiamy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu modlimy się o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30.

  4. Różaniec jest modlitwą, którą św. Pio powierzał jako znak rozpoznawczy dla Jego Grup Modlitwy. 7 października w święto M.B. różańcowej na Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich Czcicieli św. Stygmatyka podczas której dokona się poświęcenie własnych różańców i błogosławieństwo relikwiami św. Pio.

  5. W sobotę 16 X odbędzie się IV Kongres św. Ojca Pio. Sam kongres odbędzie się w historycznej Sali BHP. W tym samym czasie w naszym kościele będzie dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 oraz całodzienna adoracja Naj. Sakramentu przy obecności relikwii chusty osłaniającej ranę serca św. Stygmatyka.

  6. Zapraszamy na Kurs dla małżeństw pod tytułem „Zatrzymaj się w biegu” Kurs przeznaczony jest dla małżeństw sakramentalnych. Wszystkie szczegóły znajdują się na plakacie i ulotkach na stoliku za ławkami.

  7. W środę lub czwartek o godz. 19.00 zapraszamy do Domu Zakonnego na spotkanie Kręgu Biblijnego.

  8. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, odbywa się o godz. 16.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) istniejącego przy naszym Kościele.

  9. W liturgii przyszłego tygodnia będziemy przeżywać: 
   - w poniedziałek: Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów.
   - we wtorek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
   - w czwartek: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

  10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021