IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

  2. Nabożeństwa wielkopostne: W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 17.30. W niedziele Wielkiego Postu – o godz. 18.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane na tacę w czasie Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorąco zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania odpustu zupełnego.

  3. W środę, lub w czwartek, po wieczornej Mszy Św. spotkanie Kręgu Biblijnego. Gorąco zapraszamy.

  4. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Od godz. 15:00 okazja do Adoracja Najświętszego Sakramentu i pierwszopiątkowej spowiedzi św.

  5. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. O godz: 8:00 Msza św. w intencji Żywego Różańca i nabożeństwo z racji I soboty miesiąca. Od godz. 15.00 – 16.00 adoracja Naj. Sakr. i okazja do spowiedzi św.

  6. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2022