XXII Niedziela Zwykła

  1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków.

  2. W środę, 31 sierpnia br. o godz. 17.00, w bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie Msza święta z okazji 42. rocznicy Sierpnia 1980, podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. Przed Eucharystią, o godz. 16.00 nastąpi złożenie kwiatów pod historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.

  3. Obchody 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej rozpoczną się u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte w czwartek, 1 września br. o godz. 04.45. Serdecznie zapraszamy wiernych naszej archidiecezji, a szczególnie mieszkańców Gdańska na godz. 13.30 na Mszę Świętą w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej, która będzie sprawowana przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

  4. Zapraszamy w dzień powszedni na codzienną adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 6.30 i 17.30.

  5. W czwartek zapraszamy na pierwszy powakacyjny Krąg Biblijny o godz19.00. Wejście przez bramę od strony kościoła.

  6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek i Sobota miesiąca.
   - W Pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z komunią świętą.
   - W Pierwszą Sobotę zapraszamy Żywy Różaniec na Mszę św. na godz. 8.00 i na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

  7. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
   - W poniedziałek – Wspomnienie obowiązkowe męczeństwa św. Jana Chrzciciela

  8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia, wielu łask i Bożego błogosławieństw.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2022