I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godz. 7.00.

  2. Rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można nabyć w zakrystii lub na furcie klasztornej. Cena małej świecy: 6 zł, a dużej 16 zł. Świeca to szczególna cegiełka wsparcia, jakie Caritas niesie dzieciom w różnej formie przez cały rok. Nie jest więc to tylko zwykła świeca, jej płomień na wigilijnym stole to symbol pomocy niesionej potrzebującemu dziecku.

  3. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek, w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. W przyszłą niedzielę, wrzucając ofiarę do puszki, będziemy wspierać braci Kapucynów pracujących na Ukrainie.

  4. Informujemy, że w dniu 11 i 12 grudnia br. odbędzie się I edycja Kongresu 108 błogosławionych męczenników II Wojny Światowej. Organizatorami Kongresu są Braci Mniejsi Kapucyni oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Celem Kongresu jest rozpowszechnienie duchowości 108 polskich męczenników, zamordowanych podczas II Wojny Światowej, beatyfikowanych 13 czerwca 1999r. w Warszawie przez św. Jana Pawła II . Przypominamy, że obecnie w Archidiecezji Gdańskiej obchodzimy Jubileuszowy Rok Błogosławionych Męczenników okresu II Wojny Światowej. W trakcie dwóch dni Kongresu odbędzie się 15 debat panelowych, które zostaną nagrane do dalszego upowszechniania. Przewidywana liczba prelegentów i moderatorów to 70 osób, reprezentujących różne środowiska i punkty widzenia. Patronat honorowy nad Kongresem objął Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. Dodatkowe informacje dotyczące Kongresu znajduje się na stronie www.k108.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

  5. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele i Klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - każdego 23. dnia miesiąca gromadzimy się na wspólną modlitwę z Św. Ojcem Pio,

   - spotkanie ministrantów odbywa się przy naszym Kościele św. Jakuba w każdą sobotę miesiąca. Rozpoczyna się uczestnictwem we Mszy św. o godzinie 8.00 a po niej spotkaniem na salce. Zapraszamy nie tylko ministrantów, ale również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do nas i zostać ministrantami w naszym Kościele.

  6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

   - w środę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników,

   - w piątek – wspomnienie św. Mikołaja , biskupa,

   - w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła i patrona pszczelarzy,

   - w niedzielę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego.  7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

 

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020