Rycerze Św. Jakuba

Twoje życie jest służbą, ale zawsze służbą z całkowitą wiernością, bez stawiania warunków.

Jedynie wtedy spełnimy to, czego oczekuje od nas Pan Bóg.

To dobrze, że służysz Panu Bogu jak syn, bez zapłaty, wielkodusznie - ale nie przejmuj się, jeżeli czasem nawiedzi Cię myśl o nagrodzie

Św. Josemaría Escrivá de Balaguer
 
Kim są Rycerze Św. Jakuba i jakie są ich zadania?
 

Rycerze Św. Jakuba to mocno związana ze sobą grupa młodych i świadomych osób, które ochoczo i z pełnym poświęceniem angażują się jako Ministranci w liturgię nabożeństw oraz uroczystości odbywających się w Kościole pw. Św. Jakuba Apostoła w Gdańsku.

Szeregi Rycerzy Św. Jakuba regularnie zasilają kandydaci, którzy po okresie nauki uroczyście przyjmowani są do grona Ministrantów. Zadaniem każdego z Rycerzy Św. Jakuba nie jest tylko sama posługa w liturgii, ale nade wszystko wierność Panu Bogu w życiu codziennym.

Rycerz Św. Jakuba to nie pracownik, lecz zgodnie z wersami Pieśni Konfederatów Barskich Juliusza Słowackiego pełni on zaszczytną służbę ordynansa Pana Chrystusa i jest wiernym sługą Maryi.
 

Z praktyki wiadomym jest, że Rodzice bardzo chętnie posyłają swoich Synów na spotkania w naszym Kościele. Sami ich przyprowadzają, interesują się ich zachowaniem i postępami, nawiązując jednocześnie trwałe przyjaźnie z innymi Rodzicami. Warto mieć również na uwadze, że wspólnoty ministranckie stają się bardzo często źródłem powołań kapłańskich i zakonnych.
 
Osoby zainteresowane kandydowaniem na Rycerza Św. Jakuba, proszone są o kontakt na adres poczty elektronicznej: gdanskkapucyni@gmail.com
 

Miło nam przekazać informację, że w 2016r. udało się zorganizować wypoczynek letni dla Rycerzy Św. Jakuba, którzy podążali śladami Św. Franciszka z Asyżu.

Motto wyjazdu brzmiało:
Poznaj Św. Franciszka, a będziesz bardziej kochał i szanował współczesny świat”.

Grupa ENERGA została Głównym Sponsorem tego Wydarzenia, której to dziękujemy za wsparcie finansowe w organizacji wypoczynku Rycerzy Św. Jakuba.
 

 
powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2024