Kongres 108 błogosławionych męczenników II Wojny Światowej


W dniach 11 i 12 grudnia br. odbędzie się I edycja Kongresu 108 błogosławionych męczenników II Wojny Światowej. Organizatorami Kongresu jest nasz Dom Zakonny oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Celem Kongresu 108 jest rozpowszechnienie duchowości 108 polskich męczenników, zamordowanych podczas II Wojny Światowej, beatyfikowanych 13 czerwca 1999r. w Warszawie przez św. Jana Pawła II podczas Jego Podróży Apostolskiej do Polski oraz promocja działań na rzecz utrwalania pamięci narodowej.

Przypominamy, że obecnie w Archidiecezji Gdańskiej obchodzimy Jubileuszowy Rok Błogosławionych Męczenników okresu II Wojny Światowej. Tematyka Kongresu będzie głównie koncentrowała się na przybliżeniu postaci i duchowości pięciu Błogosławionych Męczenników Gdańskich, a także tych duchownych, którzy oddali swoje życie za Boga i Ojczyznę do 1990 roku.

W trakcie dwóch dni Kongresu odbędzie się 15 debat panelowych, które zostaną nagrane do dalszego upowszechniania. Przewidywana liczba prelegentów i moderatorów to 70 osób reprezentujących różne środowiska i punkty widzenia.

Patronat honorowy nad Kongresem 108 objął Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański.

Udział w Kongresie 108 jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział w Kongresie wymaga wypełnienia formularza rejestracyjnego znajdującego się na www.k108.pl

 

Aby pobrać plakat - kliknij TUTAJ

 

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2022