Jakubowe Świętowanie 2021


W ramach tegorocznych obchodów Roku św. Jakuba Apostoła w Archidiecezji Gdańskiej zapraszamy wszystkich wiernych w niedzielę 25 lipca br. na uroczystą Mszę św. odpustową o godz.11:30 pod przewodnictwem JE Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Po Eucharystii w ogrodzie naszego Domu Zakonnego nastąpi:

- uroczysta prezentacja i pierwszy dzień wprowadzenia do obiegu okolicznościowego znaczka pocztowego wydanego przez Pocztę Polską we współpracy z Domem Zakonnym Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku z okazji tegorocznych obchodów Roku św. Jakuba Apostoła,

- poświęcenie figury św. Jakuba Apostoła ufundowanej przez środowisko gdańskich Camino'wiczów,

- wręczenie muszli i krzyży św. Jakuba Apostoła osobom zaangażowanym w krzewienie duchowości CAMINO oraz przedstawicielom parafii jubileuszowych.

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszego Jakubowego Świętowania, zapraszamy wszystkich na wspólną Agapę. Mile widziane będą przyniesione do wspólnego stołu własne wypieki, wyroby i produkty. Będzie to nie tylko wspaniała okazja do wspólnej, braterskiej radości z faktu obchodzonego w Kościele katolickim święta św. Jakuba Apostoła, ale być może także sposobność do zamienienia kilku zdań z uczestnikami tegorocznych uroczystości.

Dla każdego na pewno wystarczy miejsca. Nikogo z nas nie może tam zabraknąć!
 


Zgodnie z powyższymi informacjami, zapraszamy także bardzo serdecznie w sobotę 24 lipca br. na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji CAMINO'wiczów.

Po jej zakończeniu, planowany jest koncert muzyczny Głębia tajemnicy w wykonaniu Cappelli Cistercian (w składzie: Szymon Bratke - obój, organy – Jacek Bratke oraz Maria Kierejsza - kontrabas). W programie usłyszmy znane motywy muzyki filmowej, ale też kompozycje mało znanego przyjaciela Fryderyka Chopina, Józefa Nowakowskiego. Słuchacze będą mogli doświadczyć różnorodności emocji towarzyszących pielgrzymom zmierzającym do Santiago de Compostela. Będą tam utwory pełne nadziei, euforii…ale też obrazujące trud dnia codziennego...

Pragniemy razem przeżyć wspólne chwile. Czynimy tak od wielu lat i mamy nadzieję, iż i w tym roku nie zabraknie nikogo na Jakubowym Świętowaniu.

Serdecznie zapraszamy !


powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2022