II Niedziela Zwykła

  1. W liturgii Kościoła przeżywamy okres zwykły. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  2. Przypominamy, że w ramach Jubileuszowy Roku św. Jakuba Apostoła, nasz kościół jest jednym z trzech kościołów stacyjnych w Archidiecezji Gdańskiej, w których to przez cały rok, można uzyskać odpust zupełny.

  3. W trwającym także obecnie, Roku Św. Józefa zapraszamy osoby związane ze wspólnotami charyzmatycznymi Archidiecezji Gdańskiej na modlitewne spotkanie do Kościoła Rektoralnego pw. św. Józefa w Gdańsku, w którym od lat posługę pełnią Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (19 stycznia br.).

   - o godz. 17.15 – nabożeństwo do św. Józefa,

   - o godz. 18.00 - Msza Święta z homilią,

   - o godz. 19.00 - konferencja tematyczna.

   Spotkanie będzie transmitowane poprzez stronę internetową Kościoła Rektoralnego pw. św. Józefa w Gdańsku.

  4. W najbliższy czwartek (21 stycznia br.) przypada Dzień Babci, a w piątek (22 stycznia br.) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach

  5. W najbliższą sobotę (23 stycznia br.), przypada comiesięczne spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Ojcem Pio, prosząc o uzdrowienie duchowe.

   - o godz. 17.00 – nabożeństwo ze świętym Stygmatykiem wraz z odczytaniem intencji,

   - o godz. 18.00 - Msza Święta wraz z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio.

  6. Archidiecezja Gdańska w odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzi następną niedzielę (24 stycznia br.), zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami zostanie przeprowadzona zbiórkę datków na ten cel. Będzie to zatem „Dzień solidarności z Chorwacją”.

  7. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) istniejącego w naszym Kościele.

   - o godz. 17.30 - planowane jest nabożeństwo,

   - o godz. 18.00 - Msza Święta z błogosławieństwem relikwiami bł. Anieli Salawy patronki FZŚ w Polsce.

   Serdecznie zapraszamy do udziału.

  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - we wtorek- wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa,

   - w czwartek - wspomnienie Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

  9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021