III Niedziela Zwykła

  1. Po raz drugi w całym Kościele powszechnym, przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego, która przypada w każdym roku na trzecią niedzielę okresu zwykłego.

   Ustanowił ją 30 września 2019 r., Ojciec Święty Franciszek w swoim liście apostolskim „Aperuit illis” wydanym na wspomnienie patrona biblistów św. Hieronima. W liście tym czytamy m.in.:

   ... Jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi.

   Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących.

   W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty
   ...

   Pamiętając o związku między Słowem Bożym a liturgią, a także o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla naszego życia, zachęcamy do codziennej osobistej Jego lektury.

  2. Archidiecezja Gdańska w odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przeprowadza w dzisiejszą niedzielę Dzień solidarności z Chorwacją”. Módlmy się za poszkodowanych. Przy wyjściu z kościoła można także złożyć ofiarę do puszki na rzecz pomocy po trzęsieniu ziemi.

  3. W następną sobotę (30 stycznia br.) o godzinie 16.30 w kościele Bożego Ciała na Morenie odbędzie się Gdańskie kolędowanie/Morenowe Betlejem.

   W programie najpiękniejsze kolędy międzynarodowe, wystąpią m.in. wybitni wykonawcy ze świata gdańskiej kultury: prof. Bogusław Grabowski - organy, śpiew, prof. Alicja Rumianowska, Szymon Kobyliński, Katarzyna Rogalska oraz Chór Schola Cantores Minores Gedanensis. Przewidziane wspólne kolędowanie. Uczestnictwo osób ograniczone do wymogów sanitarnych.

   Będzie także możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu na żywo i on line na stronie www.bozecialo.com

  4. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) istniejącego w naszym Kościele.

   - o godz. 17.30 - planowane jest nabożeństwo,

   - o godz. 18.00 - Msza Święta z błogosławieństwem relikwiami bł. Anieli Salawy patronki FZŚ w Polsce.

   Serdecznie zapraszamy do udziału.

  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła,

   - we wtorek - wspomnienie świętych biskupów - Tymoteusza i Tytusa,

   - w czwartek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,

   - w sobotę - wspomnienie św. Hiacynty, dziewicy.

  6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021