I Niedziela Wielkiego Postu

  1. W piątki Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 18.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

   Ofiary składane na tacę w czasie Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorąco zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

  2. W najbliższy wtorek (23 luty br.), przypada comiesięczne spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Ojcem Pio, prosząc o uzdrowienie duchowe.

   - o godz. 17.00 – nabożeństwo ze świętym Stygmatykiem wraz z odczytaniem intencji,

   - o godz. 18.00 - Msza Święta wraz z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio.

  3. Fundacja Kapucyni i Misje zaprasza do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Dzięki darowiznom wsparciu nasi współbracia misjonarze sprawią, że osierocone dzieci nie będą głodować i pójdą do szkoły. Bracia Mniejsi Kapucyni kupią lekarstwa dla najuboższych, wybudują szpital i wykopią studnie, żeby ludzie w wioskach mieli zdrową i czystą wodę.

   Wpłat można dokonywać przez stronę www.paczek.kapucyni.pl lub bezpośrednio na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Akcja trwa przez cały Wielki Post.

  4. Pragniemy poinformować, że rozpoczął remont generalny naszego Domu Zakonnego. W zakres remontu wchodzi wymiana dachów, naprawa stropów, termomodernizacja, wymiana kanalizacji i elektryki.

   Remont jest głównie możliwy ze względu na finansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku w ramach programu termomodernizacji.

   Zwracamy się do wszystkich wiernych z prośbą o wparcie finansowe w zakresie pokrycia wymaganego wkładu własnego remontu naszego Domu Zakonnego w ramach omawianego programu.

  5. W obecnym Roku Św. Jakuba zapraszamy Camino'wiczów i czcicieli św. Jakuba Apostoła na nabożeństwa ku Jego czci. Odprawiane będą każdego 25 dnia miesiąca, o godz. 17.30.

   Pamiętajmy także, że równolegle trwa ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Świętego Józefa. W naszym kościele nabożeństwa ku czci św. Józefa odprawiać będziemy każdego 19 dnia miesiąca, o godz. 17.30.


  6. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) istniejącego w naszym Kościele.

   - o godz. 17.30 - planowane jest nabożeństwo,

   - o godz. 18.00 - Msza Święta z błogosławieństwem relikwiami bł. Anieli Salawy patronki FZŚ w Polsce.

   Serdecznie zapraszamy do udziału.

  7. Chętnych do udziału w Kręgu Biblijnym on-line prosimy o bezpośredni kontakt z br.  Edwardem.

  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

  9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021