II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu, obchodzona jako niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji wspieramy misjonarzy głoszących Ewangelię Chrystusową. Dzisiaj jest również ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

  2. W piątki Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 18.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

   Ofiary składane na tacę w czasie Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorąco zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

  3. Fundacja Kapucyni i Misje zaprasza do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Dzięki darowiznom wsparciu nasi współbracia misjonarze sprawią, że osierocone dzieci nie będą głodować i pójdą do szkoły. Bracia Mniejsi Kapucyni kupią lekarstwa dla najuboższych, wybudują szpital i wykopią studnie, żeby ludzie w wioskach mieli zdrową i czystą wodę.

   Wpłat można dokonywać przez stronę www.paczek.kapucyni.pl lub bezpośrednio na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Akcja trwa przez cały Wielki Post.

  4. Pragniemy poinformować, że rozpoczął remont generalny naszego Domu Zakonnego. W zakres remontu wchodzi wymiana dachów, naprawa stropów, termomodernizacja, wymiana kanalizacji i elektryki.

   Remont jest głównie możliwy ze względu na finansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku w ramach programu termomodernizacji.

   Zwracamy się do wszystkich wiernych z prośbą o wparcie finansowe w zakresie pokrycia wymaganego wkładu własnego remontu naszego Domu Zakonnego w ramach omawianego programu.

  5. 1 marca (w poniedziałek) przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – święto państwowe ustanowione w 2011 roku. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bohaterach.

  6. W piątek przypada 27 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Administratora Apostolskiego Archidiecezji Gdańskiej Jacka Jezierskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy członków Żywego Różańca na Mszę św. i zmianę tajemnic, na godzinę 8.00. Po Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

  8. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) istniejącego w naszym Kościele.

   - o godz. 17.30 - planowane jest nabożeństwo,

   - o godz. 18.00 - Msza Święta z błogosławieństwem relikwiami bł. Anieli Salawy patronki FZŚ w Polsce.

   Serdecznie zapraszamy do udziału.

  9. Chętnych do udziału w Kręgu Biblijnym on-line prosimy o bezpośredni kontakt z br. Edwardem.

  10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w czwartek - święto św. Kazimierza, królewicza.

  11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021