VI Niedziela Zwykła

  1. Fundacja Kapucyni i Misje zaprasza do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Dzięki darowiznom wsparciu nasi współbracia misjonarze sprawią, że osierocone dzieci nie będą głodować i pójdą do szkoły. Bracia Mniejsi Kapucyni kupią lekarstwa dla najuboższych, wybudują szpital i wykopią studnie, żeby ludzie w wioskach mieli zdrową i czystą wodę.

   Wpłat można dokonywać przez stronę www.paczek.kapucyni.pl lub bezpośrednio na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Akcja trwa przez cały Wielki Post.

  2. Pragniemy poinformować, że rozpoczął remont generalny naszego Domu Zakonnego. W zakres remontu wchodzi wymiana dachów, naprawa stropów, termomodernizacja, wymiana kanalizacji i elektryki.

   Remont jest głównie możliwy ze względu na finansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku w ramach programu termomodernizacji.

   Zwracamy się do wszystkich wiernych z prośbą o wparcie finansowe w zakresie pokrycia wymaganego wkładu własnego remontu naszego Domu Zakonnego w ramach omawianego programu. 

  3. W przyszłym tygodniu przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem w naszym kościele podczas Mszy świętych o godz. 7.00, o 8.00 oraz o 18.00.

  4. W Popielec obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta oraz dwóch lekkich. Post ten obowiązuje wszystkich katolików pomiędzy 18 a rozpoczętym 60 rokiem życia.

   Wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pozostałych wiernych, na miarę możliwości, zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny.

  5. W piątki Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 18.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

   Ofiary składane na tacę w czasie Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorąco zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

  6. W trwającym Roku Św. Józefa zapraszamy osoby związane ze wspólnotami samopomocowymi Archidiecezji Gdańskiej na modlitewne spotkanie do kościoła pw. św. Józefa w Gdańsku (u Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej przy ul. Elżbietańska 9/10).

   Temat najbliższego spotkania, które odbędzie się w piątek (19 lutego br.) to
   Święty Józef - pociecha nieszczęśliwych”.

  7. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) istniejącego w naszym Kościele.

   - o godz. 17.30 - planowane jest nabożeństwo,

   - o godz. 18.00 - Msza Święta z błogosławieństwem relikwiami bł. Anieli Salawy patronki FZŚ w Polsce.

   Serdecznie zapraszamy do udziału.

  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - wspomnienie bł. Michała Sopoćki, prezbitera,

   - w sobotę - wspomnienie św. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy.

  9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021