IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Radości – Laetare, jest półmetkiem naszych przygotowań do Świąt Paschalnych.

  2. W piątki Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 18.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

   Ofiary składane na tacę w czasie Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorąco zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

  3. 10 marca br. (w środę) rozpoczęliśmy Nowennę przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszej prowincji zakonnej.

  4. Pragniemy poinformować, że rozpoczął remont generalny naszego Domu Zakonnego. W zakres remontu wchodzi wymiana dachów, naprawa stropów, termomodernizacja, wymiana kanalizacji i elektryki.

   Remont jest głównie możliwy ze względu na finansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku w ramach programu termomodernizacji.

   Zwracamy się do wszystkich wiernych z prośbą o wparcie finansowe w zakresie pokrycia wymaganego wkładu własnego remontu naszego Domu Zakonnego w ramach omawianego programu.

  5. 19 marca br. (w piątek) wypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godzinie 18.00, w czasie której zawierzymy świętemu Józefowi nasz dom gdański i całą Prowincję Krakowską Braci Mniejszych Kapucynów.

  6. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się w Niedzielę Palmową i będą trwały do Wielkiej Środy. Wygłosi je O. Arnold, franciszkanin.

  7. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) istniejącego w naszym Kościele.

   - o godz. 17.30 - planowane jest nabożeństwo,

   - o godz. 18.00 - Msza Święta z błogosławieństwem relikwiami bł. Anieli Salawy patronki FZŚ w Polsce.

   Serdecznie zapraszamy do udziału.

  8. Chętnych do udziału w Kręgu Biblijnym on-line prosimy o bezpośredni kontakt z br. Edwardem.

  9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021