II Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

  2. Przeżywamy czas Adwentu. Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godz. 7.00.

  3. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można nabyć w zakrystii lub    na furcie klasztornej. Cena małej świecy: 6 zł, a dużej 16 zł. Można również zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

  4. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek, w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Dzisiaj wrzucając ofiarę do puszki, będziemy wspierać Braci Kapucynów pracujących na Ukrainie.

  5. Informujemy, że w dniu 11 i 12 grudnia br. odbędzie się I edycja Kongresu 108 błogosławionych męczenników II Wojny Światowej. Organizatorami Kongresu są Braci Mniejsi Kapucyni oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Celem Kongresu jest rozpowszechnienie duchowości 108 polskich męczenników, zamordowanych podczas II Wojny Światowej, beatyfikowanych 13 czerwca 1999r. w Warszawie przez św. Jana Pawła II . W trakcie dwóch dni Kongresu odbędzie się 15 debat panelowych, które zostaną nagrane do dalszego upowszechniania. Przewidywana liczba prelegentów i moderatorów to 70 osób, reprezentujących różne środowiska i punkty widzenia. Patronat honorowy nad Kongresem  objął Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. Kongres rozpocznie się Mszą św., która zostanie odprawiona w kościele Chrystusa Króla w środę 11 grudnia o godz. 8.00. Po Mszy świętej nastąpi poświęcenie pomnika bł. ks. Franciszka Rogaczewskiego. Dodatkowe informacje dotyczące Kongresu znajdują się na stronie www.k108.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

  6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje adwentowe. Będą trwały od niedzieli 15 do środy 18. Nauki będą głoszone na Roratach o 7.00, oraz na Mszach św. o godz.8.00 i 18.00. Rekolekcje wygłosi nasz współbrat br. Michał Draus. Zapraszamy do licznego udziału.

  7. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele i Klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - każdego 23. dnia miesiąca gromadzimy się na wspólną modlitwę z Św. Ojcem Pio,

   - spotkanie ministrantów odbywa się przy naszym Kościele św. Jakuba w każdą sobotę miesiąca. Rozpoczyna się uczestnictwem we Mszy św. o godzinie 8.00 a po niej spotkaniem na salce. Zapraszamy nie tylko ministrantów, ale również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do nas i zostać ministrantami w naszym Kościele.

  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - we wtorek – wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej, patronki lotników,

   - we czwartek – wspomnienie NMP z Guadelupe,

   - w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

   - w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.  9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

 

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020