V. Niedziela Wielkiego Postu

  1. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na Kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorąco zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

  2. W Archidiecezji Gdańskiej już po raz 18 odbywa się akcja Pola Nadziei wspierającej opiekę hospicyjną. Dziś przed kościołami woluntariusze ubrani w żółte kamizelki zbierają do puszek ofiary na ten cel. Bóg zapłać za wsparcie.

  3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Jak co roku w ostatnich latach palmy na Niedzielę Palmową przygotują nasi Rycerze św. Jakuba wraz ze swoimi rodzicami. Ofiary składane za palmy będą przeznaczone na wakacje dla naszych rycerzy św. Jakuba-ministrantów.

  4. Br. Piotr Nowak, były Gwardian Gdańskiego klasztoru przebywa nadal w szpitalu. Jego stan zdrowia jest nadal bardzo ciężki. Prosimy gorąco o modlitwę w intencji br. Piotra.

  5. Spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele:

   - w czwartek – Kręg Biblijny o godz. 19.00 w Sali Domu Zakonnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - w sobotę o godz. 9.00 spotkanie Ministrantów, obecność obowiązkowa.

  6. Wszystkim solenizantom tego tygodnia naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej świątyni życzymy Bożej łaski i błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020