II. Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia

  1. Druga Niedziela Wielkanocna, zwana także niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzimy święto patronalne Caritas i rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia. Zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego w II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia br., zbierane są we wszystkich parafiach oraz kościołach rektorskich ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących.

  2. Dzisiaj w Święto Miłosierdzia Bożego zapraszamy do wspólnej modlitwy w godzinie miłosierdzia 15.00.

  3. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą na godzinę 18.00. Zostanie ona odprawiona za Św. Pamięci Brata Piotra Nowaka, który był w tutejszej wspólnocie poprzednim Rektorem Kościoła i Gwardianem. Będziemy się modlić o Niebo dla Niego. Po Mszy zapraszamy na spotkanie w gronie przyjaciół do Sali Domu Zakonnego.

  4. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym Kościele odbędą się w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30.

  5. 3. maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym Kościele odbywają się w porządku niedzielnym: 8.00, 10.00, 11.30, 19.00.

  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

  7. W sobotę 4. maja o godzinie 8:00 odprawiona będzie Msza św. w intencji Żywego Różańca i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

  8. Już dziś zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, która sprawowana będzie 4 maja br. o godz. 12.00 przy Kolegiacie.

  9. Dnia 5 maja br. będziemy przeżywać Archidiecezjalne Święto Patronalne ku czci św. Wojciecha. Uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Antoniego Dydycza o godz. 12.00 na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Gdańsku. Zachęcamy również do udziału w dorocznych pieszych pielgrzymkach, które tego dnia o godz. 9.00 wyruszą na Wzgórze Świętego Wojciecha: z Bazyliki Mariackiej Pielgrzymka z relikwiami Świętego Patrona organizowana przez Kościelną Służbę Mężczyzn „Semper Fidelis”, sprzed kościoła Ojców Franciszkanów pw. Świętej Trójcy Piesza Pielgrzymka Młodych.

  10. W dniach od 23.11 do 30.11.2019 roku organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej – wylot z Gdańska i powrót koszt 3600 zł. Program w gablocie. Kontakt w sprawie pielgrzymki z Br. Zdzisławem Dumą.

  11. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele i Klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym.

  12. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

   - w poniedziałek - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i patrona naszej Archidiecezji,

   - w środę - Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika,

   - w czwartek - Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

   - w piątek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski,

   - w sobotę - Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.

  13. Wszystkim naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej Świątyni życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020