Niedziela Najświętszej Trójcy

  1. Dziś przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.

  2. W miesiącu czerwcu Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30.

  3. Trwa remont organów w naszym Kościele. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ten cel.

  4. W niedzielę 2. czerwca podczas pożaru spłonęła część dachu Kościoła św. Piotra i Pawła w Gdańsku. Tę świątynię od ponad 20 lat skrzętnie odbudowywała wraz ze swoim proboszczem ks. Cezarym Annusewiczem. W duchu solidarności w Dekanacie Gdańsk Śródmieście wspiera dziś parafię św. Piotra i Pawła przez dar złożony do puszki przy wyjściu z Kościoła, przychodząc w ten sposób z pomocą.

  5. W czwartek 20. czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało w naszym Kościele: Msze święte odprawiane będą w porządku niedzielnym: 8.00, 10.00, 11.30, 19.00.

  6. W przyszłą niedzielę 23. czerwca wypada comiesięczne spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. Pio, zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Ojcem Pio prosząc o uzdrowienie duchowe. O godz. 17.00 – Nabożeństwo ze Św. Stygmatykiem wraz z odczytaniem intencji. O godz. 18.00 - Msza Święta wraz z Błogosławieństwem Relikwiami Św. Ojca Pio.

  7. Zapraszamy do udziału w organizowanej przez środowisko „Gdańskiego Ruchu Pielgrzymkowego” 2–dniowej VI Pieszej Pielgrzymce śladami Bł. Doroty do Mątów Wielkich (diecezja elbląska), która odbędzie się w terminie 21-22 czerwca 2019 r. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  8. W dniach 23.11 do 30.11 2019 roku organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej – wylot z Gdańska i powrót koszt 3600 zł. Program w gablocie. Kontakt w sprawie pielgrzymki z Br. Zdzisławem Dumą.

  9. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele i Klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00 w Sali Domu Zakonnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - każdego 23. dnia miesiąca gromadzimy się na wspólną modlitwę z Św. Ojcem Pio.

  10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

   - w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

   - w piątek - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

  11. Wszystkim naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej świątyni życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem umocniło was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020