XV. Niedziela Zwykła

  1. Dziś zapraszamy do naszego ogrodu na doroczny koncert „Jakubowe Granie”, wystąpią w nim Skolias & Bester i zaproszeni goście. Równocześnie w Kościele odbywać się będzie wernisaż połączony z wystawą Pauliny Dąbrowskiej - Dorożyńskiej pt.: „W rzeczywistości nie jesteś sam – Anioły u św. Jakuba”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

  2. We wtorek 16. lipca odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Koście św. Katarzyny Aleksandryjskiej – u Karmelitów, Msza św. godz. 18.00.

  3. W piątek 19.- lipca uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej połączone peregrynacją obrazu Matki Bożej Kodeńskiej w Kościele św. Józefa –Oblaci. Msza święta o godz. 18.00.

  4. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów remontu organów, pozostało nam do spłaty jeszcze sześć tysięcy złotych. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel.

  5. W dniach 23.11 do 30.11 2019 roku organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej – wylot z Gdańska i powrót koszt 3600 zł. Program w gablocie. Kontakt w sprawie pielgrzymki z Br. Zdzisławem Dumą.

  6. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele i Klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w miesiącu lipcu spotkani Kręgu Biblijnego nie będzie. Rozpoczniemy kolejne spotkania w pierwszy czwartek sierpnia,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - każdego 23. dnia miesiąca gromadzimy się na wspólną modlitwę z Św. Ojcem Pio.

  7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

   - we wtorek - Wspomnienie NMP z Góry Karmel,

   - w czwartek - Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy,

   - w sobotę - Wspomnienie bł. Czesława.

  8. Wszystkim naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej świątyni życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem umocniło was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020