XXI. Niedziela Zwykła

  1. W sobotę, 31 sierpnia br. o godz. 12.00, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie uroczysta Msza Święta z okazji 39. rocznicy Sierpnia 1980, podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź, który wygłosi też okolicznościową homilię. Po Eucharystii nastąpi przemarsz i złożenie kwiatów pod historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej. Serdecznie zapraszamy na te szczególne uroczystości.

  2. Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej rozpoczną się w niedzielę, 1 września br. o godz. 04.45, uroczystym apelem, modlitwą i złożeniem wieńców u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte.
   Serdecznie zapraszamy też wiernych naszej Archidiecezji, a szczególnie mieszkańców Gdańska, na godz. 12.00, na Mszę św. w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej, która będzie sprawowana przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.
   Nasza obecność i modlitwa niech będą wołaniem do Boga o pokój na świecie i życie wieczne dla bohaterskich obrońców naszej Ojczyzny.

  3. Serdecznie zapraszamy do zakupu najnowszego „Głosu Ojca Pio” poświęconego kobietom i ich relacjom z Bogiem. Ten wyjątkowy numer z pewnością otrzeźwi tych, którzy myślą, że o kobietach wiedzą wszystko, zaś tych, którzy twierdzą, że nie sposób je zrozumieć, umocni w przekonaniu, że się mylą. Życzymy błogosławionej lektury! Również jest do nabycia miesięcznik GALILEA, pozwalający głębiej poznawać Pismo Święte.

  4. W dniach 23.11 do 30.11 2019 roku organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej – wylot z Gdańska i powrót koszt 3600 zł. Program w gablocie. Kontakt w sprawie pielgrzymki z Br. Zdzisławem Dumą.

  5. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele i Klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - każdego 23. dnia miesiąca gromadzimy się na wspólną modlitwę z Św. Ojcem Pio.

  6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - Uroczystość NMP Częstochowskiej,

   - we wtorek - Wspomnienie św. Moniki,

   - w środę - Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

   - w czwartek - Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

   - w sobotę - Święto św. Bartłomieja, Apostoła.

  7. Wszystkim naszym wiernym, sympatykom i gościom przybyłym do naszej świątyni życzymy, aby spotkanie ze Zbawicielem umocniło was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020