XXVI. Niedziela Zwykła

  1. We wtorek rozpoczynamy październik - miesiąc Różańcowy. W naszym Kościele Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej.

  2. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w październiku br., będziemy przeżywali Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Podczas nabożeństw różańcowych, które rozpoczną się w najbliższy wtorek, będziemy prosić o ożywienie dzieła misyjnego Kościoła i zaangażowanie się w nie każdego ochrzczonego. Jak podkreślił papież Franciszek najważniejszymi elementami tego szczególnego czasu niech będą: modlitwa, formacja i świadectwo misyjne.

  3. W przyszłą niedzielę, dnia 6 października 2019 r., pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego przeżywać będziemy doroczną uroczystość w Lesie Piaśnickim poświęconą Ofiarom II wojny światowej w 80 rocznicę mordu. Msza Święta w Kaplicy Leśnej o godz. 11.30. Szczegóły na plakacie.

  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o spowiedzi pierwszo piątkowej. W sobotę zapraszamy Żywy Różaniec na Mszę św. na godzinę 8.00, po Mszy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

  5. W czwartek wypada wigilia Uroczystości św. Franciszka z Asyżu, naszego Ojca założyciela. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnego przeżycia nabożeństwa – Transitus – opowiadającego o błogosławionej Śmierci św. Biedaczyny z Asyżu.

  6. W piątek Uroczystość św. Franciszka. Na sumę odpustową zapraszamy na godz. 18.00, modlić się będziemy za naszych dobrodziejów i przyjaciół kościoła i Zakonu.

  7. W dniach 30.11 do 07.12 2019 roku organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej – wylot z Gdańska i powrót, koszt 3600 zł. Program w gablocie. Kontakt w sprawie pielgrzymki z br. Zdzisławem Dumą.

  8. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele i Klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - każdego 23. dnia miesiąca gromadzimy się na wspólną modlitwę z Św. Ojcem Pio.

  9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,

   - we wtorek - Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

   - w środę - Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

   - w piątek - Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela Trzech Zakonów,

   - w sobotę - Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, sekretarki Bożego Miłosierdzia.

  10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020