XXVII. Niedziela Zwykła

  1. Październik to miesiąc Różańcowy. W naszym Kościele Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej.

  2. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w październiku br., będziemy przeżywali Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, będziemy prosić o ożywienie dzieła misyjnego Kościoła i zaangażowanie się w nie każdego ochrzczonego. Jak podkreślił papież Franciszek najważniejszymi elementami tego szczególnego czasu niech będą: modlitwa, formacja i świadectwo misyjne.

  3. W dniu 19. października gościć będziemy po raz kolejny relikwie św. Ojca Pio w postaci rękawicy prawej dłoni i płótna osłaniającego ranę serca. W tym dniu odbędzie się również III kongres św. Ojca Pio w Muzeum II Wojny Światowej. Zapraszamy do uczestnictwa.

  4. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym Kościele i Klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ, istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - każdego 23. dnia miesiąca gromadzimy się na wspólną modlitwę z Św. Ojcem Pio,

   - spotkanie ministrantów odbywa się przy naszym Kościele św. Jakuba w każdą sobotę miesiąca. Rozpoczyna się uczestnictwem we Mszy św. o godzinie 8.00 a po niej spotkaniem na salce. Zapraszamy nie tylko ministrantów, ale również wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do nas i zostać ministrantami w naszym Kościele.

  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - Wspomnienie NMP Różańcowej,

   - w sobotę - Wspomnienie św. Serafina z Montegrenaro.

  6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020