VII Niedziela Zwykła

  1. Dziś, 23 lutego, wypada co miesięczne spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Ojcem Pio prosząc o uzdrowienie duchowe . O godz. 17.00 – Nabożeństwo ze Św. Stygmatykiem wraz z odczytaniem intencji. O godz. 18.00 - Msza Święta wraz z błogosławieństwem relikwiami św. Ojca Pio .

  2. Dziś, 23 lutego br. mija także 29. rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, które przyjął z rąk Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa w Bazylice Jasnogórskiej dnia 23 lutego 1991 roku. Polecajmy naszego Pasterza Bogu w modlitwie.

  3. Tegoroczny 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu będzie przeżywany w dniach od 23 do 29 lutego pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Zapraszam do podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.

  4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się Wielki Post. Posypanie głów popiołem w naszym kościele w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Błogosławieństwo popiołu i obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy św.

  5. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: po Mszy św. o godz. 8.00  i o godz. 17.30. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane na tacę w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorąco zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

  6. Przekazujemy informację, iż w dniu 22 lutego 2020 r. , Ojciec Święty Franciszek mianował nuncjuszem apostolskim w swej ojczyźnie - Argentynie Księdza Arcybiskupa Mirosława Adamczyka, kapłana Archidiecezji Gdańskiej.

  7. Nabożeństwa i spotkania duszpasterskie przy naszym kościele i klasztorze odbywają się w tym tygodniu:

   - w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00 w Sali Domu Zakonnego,

   - w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotkanie FZŚ istniejącego przy naszym Domu Zakonnym,

   - każdego 23 dnia miesiąca gromadzimy się na wspólną modlitwę ze św. Ojcem Pio,

   - w sobotę o godz. 8.00 spotkanie Ministrantów.

  8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

 

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020