III Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela jest z ustanowienia Papieża Franciszka niedzielą Słowa Bożego. Papież pragnie, aby Pismo Święte nie było jedną z książek leżących na półce w naszych domach, ale abyśmy Słowo Boże rozważali i nim żyli.

  2. Koncert kolęd - Golec uOrkiestra w Bazylice św. Brygidy – dziś 26 stycznia br. Serdecznie zapraszamy.obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego i dzień życia konsekrowanego. Prosimy o modlitwę w intencji osób zakonnych.

  3. Za tydzień – 2 lutego - będziemy gościć naszego współbrata Grzegorza Marszałkowskiego - Dyrektora Dzieła Pomocy św. Ojca Pio z Krakowa wraz z wolontariuszami i pracownikami. Organizacja ta pomaga ponad 2000 osobom bezdomnym i zagrożonym bezdomnością, wspierając ich w drodze budowania lepszej przyszłości. Przedstawiciele Dzieła opowiedzą o pracy na rzecz najuboższych. Przed naszym kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na Dzieło Pomocy. W imieniu osób bez domu - dziękujemy.

  4. Za tydzień 2 lutego obchodzimy również Święto Ofiarowania Pańskiego, oraz dzień życia konsekrowanego. Prosimy o modlitwę w intencji osób zakonnych. W tym dniu na każdej Mszy św. święcić będziemy gromnice.

  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - we wtorek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,

   - w piątek - wspomnienie św. Jana Bosko,

  6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020