XXII Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy na godz. 08.00 Róże Różańcowe na Mszę św., po której odprawione zostanie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

  2. W poniedziałek 31 sierpnia br. o godz. 17.00, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie uroczysta Msza Święta z okazji 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Biskup Jacek Jezierski, Administrator Apostolski Archidiecezji Gdańskiej (o godz. 15.00 nastąpi złożenie kwiatów pod historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej).
   Serdecznie zapraszamy na te szczególne uroczystości, jednocześnie przypominamy o obowiązku zasłonięcia ust i nosa podczas przybywania w świątyni.

  3. Obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, rozpoczną się w poniedziałek, 1 września br. o godz. 04.45 uroczystym apelem, modlitwą i złożeniem wieńców u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte.
   Serdecznie zapraszamy wiernych naszej Archidiecezji, a szczególnie mieszkańców Gdańska na godz. 12.00 na Mszę św. w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej, która będzie sprawowana przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Nasza obecność i modlitwa niech będą wołaniem do Pana Boga o pokój na świecie i życie wieczne dla bohaterskich obrońców naszej Ojczyzny.

  4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele Krąg Biblijny. Serdecznie zapraszamy do udziału.

  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:


   - w czwartek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

   - w sobotę - wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.

  6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020