XXVII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Świętopietrze. Stolica Apostolska prosi o objęcie tej sprawy szczególną troską, aby w trudnym czasie nie zabrakło wsparcia posługi Ojca Świętego względem całego Kościoła.

  2. 11 października br. będziemy obchodzili XX Dzień Papieski pod jakże bliskim naszemu duchowemu Założycielowi - św. Janowi Pawłowi II – hasłem „Totus Tuus”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka kościelna będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Aktualnie Fundacja obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów. W naszym Kościele również będzie można wesprzeć to dzieło składając ofiarę do puszki.

  3. Ojciec Święty Franciszek podpisał wczoraj 3 października br. w Asyżu nową encyklikę pt.  Fratelli tutti, dotyczącą powszechnego braterstwa ludzi oraz tzw. braterstwa społecznego. Dokument ten, podobnie jak encyklika pt. Laudato si’, czerpie z duchowości św. Franciszka z Asyżu. Święty Franciszek już w XIII w. akcentował braterstwo wszystkich ludzi, a także wskazywał na wartość i piękno dzieła stworzenia: kosmosu, ziemi, roślinności, świata zwierząt.

  4. W środę i czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w salce naszego Domu Zakonnego Krąg Biblijny. Serdecznie zapraszamy do udziału.

  5. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, o godz. 16.00, spotkanie FZŚ istniejącego przy naszym Domu Zakonnym. Serdecznie zapraszamy do udziału.

  6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

   - w środę- wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

  7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2020