XXXII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom.

   W tym roku wspieramy Kościół w Republice Środkowej Afryki. Ten kraj jest bliski nam bo pracują tam nasi bracia. Przez dar modlitwy w ich intencji wypełnimy najważniejsze przykazanie miłości Boga i bliźniego. 

   Dodatkowo można także albo złożyć ofiarę na misje w Republice Centralnej Afryki osobiście w zakrystii czy na furcie albo wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405. Akcja trwa od 1 listopada br do 31 marca 2021r. (szczegóły na plakacie w przedsionku Kościoła).

  2. Różaniec wspominkowy za zmarłych odprawiamy w naszym Kościele przez cały listopad. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku za ławkami, prosimy je zabrać i po wpisaniu na nie imion Waszych zmarłych składać w zakrystii.

  3. Ojciec Święty Franciszek wydanym dekretem przedłużył możliwość zyskania odpustu zupełnego, z okresu od 1 do 8 listopada, na cały miesiąc listopad.

  4. W najbliższą środę 11 listopada br. zostanie odprawiona w naszym Kościele Msza św. o godz.18.00 w intencji naszej Ojczyzny.

   Natomiast tradycyjna Msza św. w intencji Ojczyzny będzie sprawowana w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o godz. 12.00 pod przewodnictwem JE Biskupa Zbigniewa Zielińskiego.

  5. Informujemy o możliwości nabycia nowego numeru Głosu Ojca Pio. W numerze min. Przeor Ojców Kamedułów z Krakowa, pustelnik i mistrz modlitwy, ujawnia sekrety życia oraz modlitwy Ojców Kamedułów, które mogą pomóc nam poszukiwać Pana Boga w milczeniu. Natomiast nasz współbrat Błażej Strzechmiński, zgłębia nowe pasjonujące wątki życia i działalności Ojca Pio.

   Gorąco zachęcamy do lektury aktualnego numeru!

  6. W przyszłą niedzielę 15 listopada br. obchodzić będziemy IV Światowy Dzień Ubogich. W naszym Kościele po Mszach świętych można będzie złożyć ofiarę na rzecz ubogich. Codziennie zgłasza się na furtę co najmniej kilkanaście osób, które proszą o jedzenie i wsparcie. Wasza ofiara będzie dla nas olbrzymią pomocą we wsparciu ubogich zwracających się do nas o pomoc.

  7. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w naszym Kościele, Krąg Biblijny. Serdecznie zapraszamy do udziału.

  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w poniedziałek - Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

   - we wtorek- wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

   - w środę- wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,

   - w czwartek - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,

   - w piątek - wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Kryspina, pierwszych męczenników Polski,

   - w sobotę - wspomnienie św. męczenników Mikołaja Tavelicza i Towarzyszy.

  9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021