XXII Niedziela Zwykła

  1. Dzień solidarności z Afgańczykami: niedziela 5 września 2021 r. W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka podjęte przez Biskupów Diecezjalnych 25 sierpnia na Jasnej Górze, zwracam się z prośbą, aby Niedziela 5 września była „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Niech będzie to nasza modlitwa o pokój oraz wsparcie materialne dla potrzebujących. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.

  2. 29 sierpnia, o godz. 12.30, w Bazylice św. Brygidy będzie sprawowana Msza św. z okazji 40 rocznicy przywrócenia krzyża na mogile żołnierzy Westerplatte w Gdańsku.

  3. Zapraszamy na wyjątkowy film pt. "Położna". Jest to opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej – kandydatce na ołtarze. Przedwojenna położna, pomagająca Żydom z łódzkiego getta, została pojmana przez gestapo i zesłana do obozu w Auschwitz. Pokaz filmu pt. "Położna" odbędzie się w czwartek, 2 września, o godzinie 17.00 w Kinie Helios w Gdańsku.

  4. W sobotę, 11 września, wyruszy piesza pielgrzymka z Gdańska do sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich. Rozpocznie się ona modlitwą w Bazylice pw. św. Brygidy o godz. 6.50. Dojście do Trąbek ok. 14:45, następnie Msza św. i powrót do Gdańska (będzie możliwość powrotu autokarem).

  5. W czwartek, o godz. 19.00, zapraszamy do domu zakonnego na pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego, na którym będziemy rozważać Słowo Boże.

  6. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, o godz.16.00, odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) istniejącego przy naszym Kościele.

  7. W piątek, 3 września, przypada dzień imienin naszego współbrata Grzegorza Marszałkowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  8. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i świętego Jakuba w nadchodzącym tygodniu.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021