XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy 21 Dzień Papieski. Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiary do puszek na rzecz stypendiów dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

  2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu są o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30.

  3. We środę przypadają imieniny br. Edwarda Krygera, gwardiana naszej wspólnoty i kościoła św. Jakuba Apostoła, polecamy go waszej modlitwie i życzymy mu wielu Bożych łask.

  4. W czwartek, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wykładowcach.

  5. Zapraszamy na IV KONGRES ŚW. OJCA PIO, w sobotę 16 października 2021 r. Informujemy, że odbędzie się IV edycja Kongresu św. ojca Pio zarówno w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Gdańsku jak i w historycznej sali BHP w Gdańsku. Głównym tematem przewodnim debat jest "Katolicka nauka społeczna". Geneza tegorocznego spotkania związana jest z mało upowszechnionym faktem, że działalność św. Stygmatyka, zarówno za jego życia jak i po jego odejściu do Domu Ojca, przyczyniła się do powstania (w tylko w samym San Giovanni Rotondo) ponad 15 tysięcy miejsc pracy. W trakcie kongresu, do kościoła pw. św. Jakuba Apostoła przybędą relikwie I. stopnia św. Ojca Pio, w postaci bandaża zakrywającego ranę serca oraz rękawiczki zakrywającej stygmaty prawej dłoni. Patronat honorowy nad Kongresem objął Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Gdański. Natomiast partnerem strategicznym wydarzenia jest Komisja Krajowa NSZZ Solidarność. Dodatkowe informacje dotyczące kongresu znajdują się na stronie www.gdansk.kapucyni.pl , oraz na plakatach w gablocie i drzwiach kościoła.

  6. Zapraszamy na Kurs dla małżeństw pod tytułem „Zatrzymaj się w biegu” Kurs przeznaczony jest dla małżeństw sakramentalnych. Wszystkie szczegóły znajdują się na plakacie i ulotkach na stoliku za ławkami.

  7. W liturgii przyszłego tygodnia będziemy przeżywać: 
   - we wtorek: wspomnienie św. Serafina z Montegranaro naszego współbrata,
   - w środę: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego naszego współbrata,
   - w piątek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
   - w sobotę: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

  8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021