V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

  2. Od dzisiaj wchodzimy w kolejną fazę wielkiego postu, czego wyrazem są m.in. zasłonięte krzyże w świątyni. O ile dotychczas liturgia koncentrowała nas na sprawie nawrócenia i pojednania, o tyle teraz w większym stopniu będziemy koncentrować się na medytacji krzyża Pana Jezusa.

  3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 18:15. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary składane na tacę w czasie Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

  4. W środę po wieczornej Mszy Św. spotkanie Kręgu Biblijnego. Gorąco zapraszamy.

  5. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17:30.

  6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej będą poświęcane palmy.

  7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe w naszym kościele. Planowane prace remontu ogrzewania ruszą od razu po decyzji Urzędu Miejskiego na prace remontowe. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2022